Vektörle Mücadelede Belediye Ekipleri

Ekiplerin çalışmaları çarşı, pazar, park, piknik ve mesire alanı gibi ortak kullanım alanlarında yoğunlaşırken; buraların yanı sıra foseptik, rögar, çöp konteynerleri, şehir çevresindeki ahırlar, dere yatakları, gölet, sulak alanlar gibi vektör üremesine müsait olan alanlarda da rutin olarak ilaçlama işlemi sürdürülüyor.

Sivrisinek, karasinek, kene, hamamböceği, çeşitli kemirgenler gibi vektörlere karşı mücadeleyi Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlar ile yürüten Belediye ekipleri, ekosistemi bozmamak adına insan sağlığına zararı olmayan türlerin yok edilmemesi konusunda hassasiyet gösteriyor.

Vatandaşların Dikkat Etmesi Gerekenler

  • Çöplerin ağzı açık olarak atılmaması, poşetlerde ya da kapaklı bidonlarda saklanması
  • Mutfak atıklarının ve yiyeceklerin açıkta bırakılmaması
  • Sivrisinek üremesinin engellenmesi için durgun suların üzerinin kapatılması
  • Çiçek saksılarının altındaki tabakların kuru tutulması

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, vatandaşların vektörle mücadele konusunda dikkat etmesi gereken hususlara da yer verildi.

İlaçlama Hizmeti Talebi

Ortak kullanım alanlarının dışındaki ev ve iş yerlerinin bahçeleri, apartman boşlukları ve bodrum katlar için ücret karşılığında ilaçlama hizmeti almak isteyen vatandaşların (0346) 221 0110 (Dahili: 1830) numaralı telefonu arayarak ilaçlama hizmet talebinde bulunabileceği hatırlatıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir