Ukrayna Deniz Stratejisi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelesnki, ülkenin Karadeniz’deki faaliyetleri üzerinde yeni bir strateji geliştirdiklerini belirterek, “Rus filosunun artık bu sularda hakim olamayacağını net bir şekilde görüyoruz” dedi.

Zelesnki, Ukrayna Deniz Stratejisi’nin yakında Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi tarafından onaylanacağını vurgulayarak, “Ülkemiz için denizlerle ilgili yeni bir strateji oluşturuyoruz. Bu strateji, Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi tarafından yakında onaylanacak. Savaş, tüm Karadeniz bölgesindeki güç dengelerini değiştirdi ve artık Rus filosunun bu sularda hakim olamayacağını açıkça görüyoruz. Ukrayna, yeni teknolojik kabiliyetlerini ve yeni ilişkilerini göz önünde bulundurarak çıkarlarını koruyor. Bundan sonra Ukrayna, denizdeki çıkarlarını, ulaşım yollarını ve müttefiklerinin çıkarlarını savunabilecek bir ülke olarak kalacaktır. Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen tüm halkımıza minnettarım” şeklinde konuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir