Ukrayna Başkenti Kiev ve Diğer Şehirlere Füze Saldırısı

Ukraynalı yetkililer, Rus güçlerinin başkent Kiev ve diğer şehirlere füze saldırısı düzenlediğini açıkladı. Bu saldırılarda en az 31 kişi hayatını kaybederken 50’den fazla kişi yaralandı.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın Açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı'nın Açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’yı suçlayarak yaptığı açıklamada, Kiev, Dnipro, Krivyi Rih, Slovyansk ve Kramatorsk gibi şehirlere füze saldırıları düzenlendiğini belirtti. Saldırılar sonucunda konut binaları ve altyapı hedef alındı.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın İddiası

Rusya Savunma Bakanlığı'nın İddiası

Rusya Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, saldırının Rus enerji ve ekonomik tesislerine zarar verme girişimlerine karşılık gerçekleştirildiğini belirtti. Açıklamada, saldırının hedeflerine ulaşıldığı ve belirlenen tesislerin vurulduğu ifade edildi.

Ukrayna Açıklaması

Ukrayna Açıklaması

Kiev yönetimi ise füze saldırısının Rusya’nın sivil tesislerine karşı gerçekleştirildiğini iddia etti. Ukrayna’ya ait olduğu belirtilen füzenin şehir içindeki bir uçaksavar füze sistemi tarafından fırlatıldığı ve yıkıma neden olduğu bildirildi.

NATO’nun Dikkat Çeken Açıklaması

NATO'nun Dikkat Çeken Açıklaması

NATO, Kiev yönetiminin benzer histerilerinin her seferinde NATO toplantılarının arifesinde meydana geldiğini belirtti. Açıklamada, provokasyonların Kiev’in finansmanını artırmayı ve savaşı uzatmayı amaçladığı vurgulandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir