Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Hasat Töreninde Açıklamalar

Eskişehir’de gerçekleştirilen arpa hasat törenine katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarım sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yumaklı, tarımsal üretim ve depolama konularına değinirken, sektörde dolaşan yanlış bilgileri de eleştirdi.

Bakan Yumaklı, hasat törenine katılarak tarla sahibi Oğuzhan Kıymıkoğlu ile çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde devam eden hasat çalışmalarının %60 oranında tamamlandığını belirterek, bu yıl stratejik öneme sahip hububat ürünlerinde önemli bir üretim artışı beklediklerini ifade etti.

Depolama konusuna da değinen Bakan Yumaklı, depoların ithal ürünlerle dolu olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Ülke genelinde depolardaki ürünlerin %90’ından fazlasının yerli ürünlerden oluştuğunu belirtti.

Bakan Yumaklı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) piyasa regülasyon görevi çerçevesinde üreticilere destek sağladığını ve referans fiyatlar açıkladığını dile getirdi. Bu fiyatların tavan fiyat olmadığını ve TMO’nun üreticileri mağdur etmeyeceğini vurguladı. Ayrıca, TMO’nun bu yıl da gerektiğinde ürün alımı yapabilecek kapasitede olduğunu belirtti.

Bakan Yumaklı, hasat sezonunun tüm çiftçilere ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, törenin ardından Günyüzü Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaretine, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ve diğer ilgililer eşlik etti.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir