Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları ve Başarıları

Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Yaz Spor Okulları başladı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Türkiye’nin en kapsamlı spor okullarından biri olan Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında futbol branşında eğitim alan spor okulu öğrencilerini ziyaret etti. Sporcuların antrenmanını izleyen Başkan Pekyatırmacı, antrenörlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çocuklarla sohbet etti.

Başkan Pekyatırmacı, “Müsabakalarda şampiyonluklar kazanmaya inşallah bu gençlerimizle birlikte devam edeceğiz.” dedi. Spor okullarına verilen önemden bahseden Pekyatırmacı, yaz döneminde futbola olan ilginin büyük olduğunu belirtti. 2 bin 843 çocuğun futbol branşında eğitim aldığı spor okullarının amaçları arasında gençleri spora teşvik etmek, yetenekli çocukları keşfetmek ve profesyonel sporcular yetiştirmek bulunuyor.

Selçuklu Belediyespor Kulübü, futbolda elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Bu sezon U14, U15, U16, U17 ve U18 takımları Konya Şampiyonu olurken, U16 Türkiye Şampiyonu ve U17 Türkiye ikincisi oldu. Başkan Pekyatırmacı, sporcuları, antrenörleri ve kulüp yönetimini tebrik ederek, başarıların artarak devam edeceğine inandığını belirtti.

  • Ziyarette Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan da hazır bulundu.
  • U16 takımı Türkiye şampiyonu olmuş, U17 takımı ise Türkiye ikincisi olmuştur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir