Selçuklu Belediyesi Güzel Sanatlar Lisesi Yapımı Devam Ediyor

Selçuklu Belediyesi, eğitim yatırımlarına verdiği önemle dikkat çekiyor. Bu kapsamda Parsana Mahallesi’ne yapılacak olan Türkiye’nin en güzel ve kapsamlı Güzel Sanatlar Lisesi’nin inşaatı aralıksız sürüyor. Okulun mimari yapısı dikkat çekerken tamamlandığında yeni yeteneklerin ve sanatçıların keşfedilmesine katkı sağlayacak.

Okul, bodrum, zemin ve bir kattan oluşuyor. İçerisinde 16 kültür dersliği, 2 laboratuvar, 11 atölye, 7 müzik dersliği, 34 bireysel çalışma odası, kütüphane, kantin, çok amaçlı salon, sergi alanı, müze, 450 kişilik konferans salonu ve fuaye alanı bulunacak. Okulun tamamlanması hedeflenen yıl 2024.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yaptığı açıklamada, eğitime verdikleri önemi vurgulayarak, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda sürekli yeni yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Parsana Mahallesi’ne yapılacak Güzel Sanatlar Lisesi’nin Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, genç yeteneklerin bu okulda kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklarını ve ülke kültür ve sanat hayatına katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

  • Mimari yapısıyla dikkat çeken Güzel Sanatlar Lisesi, Parsana Mahallesi’nde yapılıyor.
  • Okulda 16 kültür dersliği, 2 laboratuvar, 11 atölye, 7 müzik dersliği ve daha birçok alan bulunacak.
  • 2024 yılında tamamlanması planlanan okul, genç yeteneklere kapılarını açacak.

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir