SASA’nın İnsan Kaynakları Yönetimi

SASA’nın Adana’daki tesislerinde 14 binden fazla işçi çalışıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şeker, insan kaynakları yönetimini stratejik ve etik bir yaklaşımla yürüttüklerini vurguladı.

İstihdamda Büyüme

Erdemoğlu Holding ve SASA Yönetim Kurulu Üyesi Şeker, 2015 yılında şirketin devralınmasından bu yana istikrarlı bir şekilde kalifiye işgücüne yatırım yaptıklarını belirtti. Şirket devralındığında 150’si taşeron olmak üzere 1.150 çalışanları olduğunu, bugün ise bu sayının 5 binin üzerine çıktığını ve devam eden inşaatlarda çalışan 9 bin kişiyle birlikte 14 bin kişilik istihdama ulaştıklarını ifade etti.

Etik İnsan Kaynakları Yaklaşımı

Şeker, SASA’nın istihdam yaklaşımının sadece stratejik değil aynı zamanda etik olduğunu vurgulayarak, sendikalarla olan ilişkilerinin de bu prensipler doğrultusunda şekillendiğini aktardı. Şirketin çalışanlarına verdiği değerin sendikalardan bağımsız olduğunu belirtti.

Ücret ve İkramiyeler

En düşük net ücretin mevcut asgari ücretin yüzde 47 üzerinde olduğunu dile getiren Şeker, şirketin ücret güncellemelerini dinamik bir şekilde gerçekleştirdiğini söyledi. Ayrıca SASA, çalışanlarına ücretin yanı sıra çeşitli ikramiyeler ve yan haklar sunmaktadır.

Gelecek İçin Yatırım

Şeker, önümüzdeki 10 yıl içinde gerçekleşecek büyük yatırımlar için en büyük güvencelerinin çalışanları olduğunu vurgulayarak, şirketin istihdam alanında yaptığı katkının bölge ekonomisine önemli bir destek sağladığını belirtti.

Ayrıca Kontrol Edin

Odeabank ve Hepsiburada İş Birliği Kampanyası

Odeabank ve Hepsiburada iş birliği kampanyası ile harika fırsatlar seni bekliyor! Alışveriş yap, puan kazan, avantajları kaçırma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir