Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısında Alınan Kararlar

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısında Kararlar Alındı

Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Meclisi Temmuz ayı toplantısında 3 madde aciliyeti dolayısıyla görüşülüp, karara bağlandı. SBB Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. 38 gündem, 6 gündem dışı olmak üzere 44 maddenin gündeme alındığı toplantıda ilk 3 madde aciliyetleri dolayısıyla önce komisyonda görüşüldü, daha sonra da mecliste oylanarak kabul edildi.

Mecliste ayrıca Kent Estetik Kurulu’nda görev yapacak 2 meclis üyesi seçimi ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği’nde görev yapacak 3 meclis üyesi seçimi de yapıldı. Başkanvekili Nihat Soğuk ve siyasi partilerin grup başkanvekilleri meclis başlamadan önce Samsun’da yaşanan selden etkilenen ilçe ve vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletirken, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele eden Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı tebrik ettiler. Ayrıca UEFA tarafından bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a verilen cezayı kınadılar.

  • 250 milyon TL’lik kredi kullanım yetkisine ‘oy çokluğu’ kararı
  • 5 milyon euro kredi kullanımına ‘oy birliği’ kararı
  • Asfalt bitüm alımı için ilgili kurum ve kuruluşlar ile protokol yapma yetkisinin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Halit Doğan’a verilmesi maddesi de oy birliği ile komisyon ve meclisten geçti.

Bu 3 madde ve 2 seçim maddesi hariç kalan diğer maddelerin tamamı daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Metropoll’ün Yaptığı Son Genel Seçim Anketi ve 14 Mayıs 2023 Seçim Sonuçları

Metropoll'ün yaptığı son genel seçim anketi sonuçları ile 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarına dair detaylar. Türkiye'nin siyasi gündemini yakından takip etmek için buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir