Osmangazi Belediyesi Kadınları Tarihi ve Turistik Yerlerle Buluşturuyor

Osmangazi Belediyesi, kadınların kendi ilçelerindeki tarihi ve turistik mekanları keşfetmelerini sağlayan ‘Bursa Kültür Gezisi’ projesiyle önemli bir adım atıyor. Bu proje ile kadınlar hem ilçelerinin kültürel mirasını tanıma fırsatı bulacak hem de kent turizminin canlanmasına katkıda bulunacak.

‘Bursa Kültür Gezisi’ kapsamında Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri düzenlenecek turlara, her gün farklı bir mahalleden 60 kadın katılacak. Turlar, çift katlı otobüslerle gerçekleştirilerek, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Külliyeleri, Tarihi İnkaya Çınarı ve Macera Bursa gibi önemli noktalar ziyaret edilecek.

Proje kapsamında kadınlar turlardan ücretsiz olarak faydalanabilecekler. ‘Bursa Kültür Gezisi’ turları yaz ayları sonuna kadar devam edecek ve 2 binden fazla kadının katılımı hedefleniyor. Başvurular muhtarlıklar aracılığıyla yapılacak ve 12 Temmuz Cuma günü başlayacak olan turlarla kadınlar, unutulmaz bir keşif deneyimi yaşayacaklar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir