Öğrencilerin Hayvan Sevgisiyle Dolu Ziyareti

Hayvanları seven ve onların tedavi süreçlerini merak eden 38 minik öğrenci, Balçova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencilere veterinerlik çalışmaları hakkında bilgi verilirken, sevimli dostlarımıza nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda eğitici bilgiler paylaşıldı.

Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, yapılan ziyaretin çocukların hayvan sevgisini ve çevre duyarlılığını artıracağını belirtti. Ayrıca, can dostlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde olduklarını ve veterinerlik hizmetlerinde önemli çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Yiğit, “Hayvan dostlarımıza yönelik farkındalığı artırmayı hedefleyen çalışmalarımız devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin tek hayvan arama-kurtarma derneği olan HAKTİM ile işbirliği protokolü imzaladık. Benzer projelerle hayvanseverlerin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  • Öğrencilere veterinerlik alanında bilgi verildi.
  • Çocukların hayvan sevgisi ve çevre duyarlılığı artırılmaya çalışıldı.
  • Balçova Belediyesi, can dostlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde.
  • Yapılan ziyaretin amacı, hayvanlara karşı duyarlılık oluşturmak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Muğla Planlama Ajansı ve Üniversite Arasındaki İş Birliği Protokolü

Muğla Planlama Ajansı ve üniversite, bölgenin kalkınmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı. Detaylar ve hedefler için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir