Nilüfer Kültür Forumu: Kültür ve Sanat Tartışmaları

Nilüfer Kültür Forumu

Nilüfer Belediyesi, Avrupa Birliği desteğiyle ve İKSV yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı” kapsamında desteklenen “KONSERVE: Kentler Arası Sanatçı Değişim ve Misafirlik Programı Ağı” çerçevesinde Nilüfer Kültür Forumu düzenledi.

Forum, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde gerçekleşti. Çeşitli ülkelerden gelen katılımcılar, kültür ve sanat alanında çalışmalar yapan Dea Vidović, Antonija Letinić ve Yanina Taneva’nın da konuşmacı olarak yer aldığı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Katılımcılar, kültür politikaları üzerine yapılan tartışmalarda yerel yönetimlerde kültürel haklar, yükümlülükler ve özgürlükler konularını ele aldılar. Ayrıca, kültür, sanat ve yaratıcı turizmin yerel kalkınmadaki rolü ve yerelde kültürel canlanmanın sağlanması konularında paylaşımlarda bulundular.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir