Nilüfer Belediyesi Stratejik Planı Belirleme Çalışmaları Devam Ediyor

Nilüfer Belediyesi, 2025-2029 dönemine yönelik Stratejik Planı oluşturmak için, “Birlikte üret, birlikte yönet” sloganıyla çeşitli çalıştaylar düzenlemektedir. Bu kapsamda her kesimden görüş alınarak Nilüfer’in geleceğini şekillendirecek yol haritası belirlenmektedir.

Geleceğe yönelik bu yol haritasını çizmek adına mahalle buluşmaları, kadınlar ve çocuklarla yapılan gelecek atölyeleri ve diğer paydaşlarla gerçekleştirilen görüşmeler düzenlenmektedir. Bu platformlarda Nilüferliler, hayal ettikleri kenti anlatma fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca, dijital anketler aracılığıyla da kurum, kuruluş ve vatandaşların fikirleri alınmıştır.

Son olarak, Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde belediye çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda, kurum, kent, ekonomi, çevre ve toplum başlıkları altında yapılan analiz çalışmalarının sonuçları değerlendirilmiştir. Bundan sonraki çalıştayda ise tüm paydaşların beklentileri göz önünde bulundurularak stratejik plan şekillenecektir. Bu planlama sürecinde, kentin 5 yıllık vizyonu, misyonu ve amaçları belirlenecektir.

Çalıştayın açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Altun, paydaşlarla yapılan toplantıların stratejik plana yön verme zamanının geldiğini vurgulamıştır. Altun, herkesin bilgi ve tecrübelerini paylaşarak bu sürece katkıda bulunması gerektiğini belirtmiştir. “Bu çalıştaylar sırasında yapılacak tespitler ve hedefler, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Nilüfer’i daha ileriye taşıyacak” şeklinde konuşmuştur.

  • Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir