Nilüfer Belediye Başkanı Şafi Özdemir ve Erdem Saker Görüştü

Nilüfer Belediye Başkanı Şafi Özdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde önemli hizmetlere imza atan ve şu anda Bursa Hayvanat Bahçesi Koordinatörü olarak görev yapan Erdem Saker ile bir araya geldi. Görüşmeye Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Özdemir de katıldı.

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleşen buluşmada, Saker’in Bursa’nın gelişimine katkı sağlayan deneyimleri ve önerileri ele alındı. Şehrin tarım alanlarının korunması, tarımsal katma değerin artırılması, kooperatifçilik, şehir planlaması ve yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması gibi konular üzerinde duruldu.

Özdemir, Saker’in geçmişte gerçekleştirdiği başarılı projelerden övgüyle bahsederek, “Erdem Başkan’ın değerli fikirlerinden istifade ettik. Özellikle kırsal kesime yönelik kooperatifçilik modeli, ürün çeşitlendirme ve tarım arazilerinin korunması konularında verimli bir karşılıklı fikir alışverişi yaptık. Ayrıca, kentte yeni sanayi bölgelerinin kurulması ve şehir planlaması konularında da Saker’in tecrübelerinden istifade ettik” dedi.

Erdem Saker ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Şadi Özdemir’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Saker, kırsal kalkınmanın kooperatifçilik ile desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, Hollanda gibi tarım alanında başarılı ülkelerden örnekler verdi.

Görüşmenin ardından Şadi Özdemir, Erdem Saker’in döneminde açılan Bursa Hayvanat Bahçesi’ni birlikte gezdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir