Narkoçelik-26 Operasyonu Aydın’da 5 Sokak Satıcısı Yakalandı

Ülke genelinde 12 ilde eş zamanlı düzenlenen Narkoçelik-26 operasyonu kapsamında Aydın’da da etkili bir operasyon gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon sonucunda Aydın’da 5 sokak satıcısının yakalandığını ve önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya’nın açıklaması şu şekilde: “12 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen ‘Narkoçelik-26’ operasyonlarında 426 kilogram uyuşturucu madde, 3 milyon 915 bin 485 adet kök kenevir ve kök skunk, 2 milyon 512 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Toplamda 57 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.”

Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyonlar neticesinde 5 sokak satıcısının yakalandığı belirtilirken, gözaltına alınan şüphelilerden 2’sinin tutuklandığı, 3’ü hakkında ise adli kontrol şartı verildiği bildirildi.

  • 2 şüpheli tutuklandı.
  • 3 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Metropoll’ün Yaptığı Son Genel Seçim Anketi ve 14 Mayıs 2023 Seçim Sonuçları

Metropoll'ün yaptığı son genel seçim anketi sonuçları ile 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarına dair detaylar. Türkiye'nin siyasi gündemini yakından takip etmek için buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir