Muğla ve Fethiye Belediyelerinden Faralya Mahallesi’ne Nazım İmar Planı Bilgilendirme Toplantısı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, Faralya Mahallesi’nde 1/5000 ölçekli nazım imar planına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Fethiye İlçesi Faralya Mahallesi için askı süreci tamamlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planına yapılan itirazları değerlendirmek ve vatandaşların görüşlerini almak amacıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi işbirliğiyle bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı, İmar ve Şehircilik Şube Müdürleri, Faralya Muhtarı ve mahalle sakinleri katıldılar.

Mahalle sakinlerine 1/5000 ölçekli Uzunyurt (Faralya) Mahallesi Nazım İmar Planı hakkında detaylı bilgi verildi ve vatandaşların talepleri ile şikayetleri dinlendi.

Faralya Muhtarı Hasan Karaburun, “Mahallemiz için hazırlanan nazım imar planı askıya çıktı. Vatandaşlar olarak değerlendirmelerimizi yaparak itirazlarımızı ilettik. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi yetkilileri bizleri aydınlattı, itirazlarımızın değerlendirileceğini ve sürecin sonrasında bilgilendirme yapılacağını belirttiler. Bu toplantıdan memnun kaldık ve verimli geçtiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Şehir Plancısı Güzide Özkaya da, “Faralya Mahallesi için hazırlanan nazım imar planı hakkında vatandaşları bilgilendirmek ve bilgi eksikliklerini gidermek amacıyla bu toplantıyı düzenledik. Toplantının oldukça yararlı geçtiğini düşünüyoruz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Onur Demirtaş ise, “Faralya Mahallesi nazım imar planına yapılan itirazları yerinde incelemek amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenledik. Bundan sonra da benzer toplantılar yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

  • Belediyelerin Açıklamaları:
  • “Toplantı gayet güzel geçti. Planlarımızı vatandaşlarımızın ve kamuoyunun kullanımına daha rahat sunabilmek için bu tarz çalışmalarımız devam edecek.” – Onur Demirtaş

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir