Muğla Büyükşehir Belediyesi Şiddete Karşı Tutum Belgesi İmzalandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, şiddet ve tacize karşı kararlı duruşunu göstermek amacıyla ‘Şiddete Karşı Tutum Belgesi’ni imzaladı. Bu belge, belediyenin hizmet verdiği tüm birimlerde, her türlü şiddet, taciz ve mobinge karşı taviz verilmeyeceğini ve mücadele edileceğini belirtiyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından imzalanan belge, çalışma yaşamında şiddet ve tacizi önlemeye yönelik politika belgesi doğrultusunda ve ulusal mevzuat temelinde hazırlandı. Başkan Aras, belgeyi imzalarken yaptığı açıklamada, Muğla’nın ses getiren bir adım atacağını ve diğer kentlere örnek olacağını vurguladı.

Başkan Aras, kadınlara yönelik ayrımcılık politikalarına ve şiddete karşı belediye genelinde uygulanacak Şiddet Tutum Belgesi’nin sadece bir sözde kalmayacağını ifade etti. Başkan Aras, “Şiddete karşı asla sessiz kalmayacağımız bir belediye anlayışını karşılamaktadır. Kadınlara yönelik şiddeti kabul etmeyen bir duruş sergileyeceğiz.” dedi.

Muğla’nın 13 ilçesinin de şiddetsiz bir kente dönüşmesi gerektiğini belirten Başkan Aras, dönüşümün yerel yönetimlerden başlaması gerektiğini vurguladı. Başkan Aras, “Muğla Büyükşehir Belediyesi, kadınları sadece bir terim olarak değil, şiddeti önleyen, durduran ve tolere etmeyen politikalarla var edecektir.” ifadelerini kullandı.

Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal da “Yerel yönetimlerde çalışma yaşamında şiddet ve tacize karşı politika belgesi imzalamak önemli bir adımdır. Bu adımın çok değerli olduğunu belirtmek istiyorum. Ahmet Başkanımız bugüne kadar kadın hakları konusundaki farkındalığı ile öne çıkmış bir başkandır.” şeklinde konuştu.

Belgenin imzalanmasının ardından, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından ‘Şiddete Karşı Tutum Belgesi’ resmi olarak imzalandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Ankara Ticaret Odası Başkanı ABD Büyükelçisini Ziyaret Etti

Ankara Ticaret Odası Başkanı'nın ABD Büyükelçisi'ni ziyareti hakkında güncel ve detaylı bilgiler. Türkiye-ABD ilişkilerine dair önemli gelişmeler ve görüşmeler hakkında detaylı bilgi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir