MediaMarkt Yelken Takımı: Çalışanların Denizlerdeki Başarı Hikayesi

Avrupa’nın önde gelen elektronik perakendecisi MediaMarkt, çalışanlarını sadece iş hayatında değil, sosyal ve kültürel alanlarda da destekleyerek ilklere imza atmaya devam ediyor. 2022 yılında kurulan MediaMarkt Yelken Takımı, periyodik eğitimlerle sporcu kadrosunu genişletiyor ve diğer MediaMarkt ülkeleri arasında tek yelken takımına sahip olan MediaMarkt Türkiye, yelken tutkunlarına kapılarını açıyor.

Yelken takımı, bugüne kadar birçok yarışta dereceler elde ederek adından söz ettirdi. Bunlar arasında; Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Yat Yarışı İkinciliği (2024), Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü 2. Ayak Yat Yarışları İkinciliği (2024), Bahçeşehir Üniversitesi 3.Ayak Yat Yarışları Üçüncülüğü (2024), Marmara Yelken Kulübü Kardeşlik Kupası Boğaz Yarışı İkinciliği (2024), 4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı Birinciliği (2023), 8. Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası Üçüncülüğü (2023) bulunuyor.

MediaMarkt Türkiye’nin sürdürülebilirlik vizyonunu güçlendirmek için attığı adımlardan biri de yelken takımıyla gerçekleştirdiği yolculuklar. Takım, 2024 sezonunda katıldığı yarışlarda toplam 257 deniz mili mesafe kat ederek, yalnızca rüzgarın gücüyle 44 saati denizde geçirdi. Bu sayede 577 kg karbon salımının önüne geçildi. Eğer teknede dizel motor kullanılsaydı, 215 litre dizel yakıt tüketerek 577 kg karbon emisyonuna neden olacaktı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Ödemiş Belediye Spor Kız Voleybol Takımı Başarıdan Başarıya Koşuyor

Ödemiş Belediye Spor Kız Voleybol Takımı, başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Genç yeteneklerin bir araya geldiği ekip, zirveye doğru hızla ilerliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir