Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, son günlerdeki gündem konuları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’ten Gündeme İlişkin Açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında büyükşehir belediyesinin çalışmalarına da değinen Başkan Zeyrek, “Manisa Tramvayı”, “Kent Lokantası”, “Halk Ekmek” ve “Evde Bakım Hizmeti” projelerinin en kısa sürede hayata geçmesi için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Temmuz Ayı Olağan Toplantısında Başkan Zeyrek’ten Açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Temmuz ayı olağan toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ferdi Zeyrek, vefat edenleri anarak başladı. EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale çıkma başarısı gösteren Milli Takımı kutladı. Başkan Zeyrek, “A Milli Futbol Takımımızın da yer aldığı EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, büyük heyecana sahne oldu. Biz de Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak, Ulupark, Atatürk Kent Parkı ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğumuz dev ekranlarda şampiyonanın coşkusunu şehrimizde yaşattık. Çeyrek finale yükselme başarısı gösteren Milli Takımımız, bu turda Hollanda’ya şanssız bir şekilde elenerek, turnuvaya veda etti. Bize bu gururu ve final yolunun heyecanını yaşatan Bizim Çocuklar’ı yürekten kutluyorum.”

Spilkent Toplu Konut Projesi’nde Düzenleme

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Zeyrek, “Geçtiğimiz dönem temeli atılan Spilkent Toplu Konut Projesi’nde mali disiplini sağlayarak yeni bir süreci başlattıklarını belirtti. Projede önceki yıllarda artan taksitler yerine sabit kur uygulamasına geçtiklerini ve bu durumun vatandaşlar lehine olacağını vurguladı.

Manisa Tramvayı Projesi

Manisa’da ulaşımı ileri seviyeye taşıyacak Manisa Tramvayı projesi hakkında da bilgi veren Başkan Zeyrek, İstanbul’daki raylı sistem ve ulaşım deneyiminden faydalandıklarını ve fizibilite çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Projeyi en kısa sürede hayata geçirmek için adımlar attıklarını belirtti.

Kent Lokantası ve Halk Ekmek Projeleri

Sosyal belediyecilik anlayışlarını şehirde yaygınlaştırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Zeyrek, “Kent Lokantası” ve “Halk Ekmek” projelerini hayata geçireceklerini duyurdu. Kent Lokantası projesi ile öğrenciler ve dar gelirli vatandaşlara uygun fiyatlı yemekler sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Evde Bakım Hizmeti Projesi

Evde Bakım Hizmeti projesini yakın zamanda başlatacaklarını açıklayan Başkan Zeyrek, proje kapsamında yaşlılar, engelliler ve hasta vatandaşlar için geniş kapsamlı bir hizmet sunacaklarını belirtti. Projede fizyoterapist, hemşire, psikolog, diyetisyen gibi sağlık personellerinin bulunacağını ifade etti.

Çiftçilere Destek

Başkan Zeyrek, son dönemde yaşanan iklim değişikliği ve doğal afetler nedeniyle çiftçilerin zarar gördüğünü belirterek, mecliste alacakları kararlarla çiftçilere destek olacaklarını ve her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir