Maçka’daki Atıl Durumdaki NATO Üssü Turizme Açılıyor

Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan ve 2010 yılında terk edilen NATO üssü, turizm potansiyeli için harekete geçiyor. Amerikan askerlerinin kullandığı Boztepe’deki NATO üssü ile birlikte, Rus tehdidine karşı yapılan Ortaköy mahallesindeki üs, turizm merkezi olacak.

1980’li yıllarda Rus tehdidine karşı inşa edilen ve uzun yıllar askeri amaçlarla kullanılan NATO üssü, Maçka Belediyesi tarafından turizme kazandırılması için özel bir projeyle yeniden hayat bulacak. Askeri yatakhaneler, futbol sahası, eğitim alanları ve ses izolasyonlu hangarların bulunduğu bu alanda, turizm potansiyeli yüksek bir destinasyon oluşturulması hedefleniyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, üssü ziyaret ederek projeye destek verdiler. Hangarların dışarıdan görünmeyecek şekilde yeniden düzenlendiği üs, turizm potansiyeli ile dikkat çekiyor.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Maçka’daki atıl durumdaki NATO üssü, Trabzon’un turizm çeşitliliğine yeni bir soluk getirecek. Koçhan, “NATO üssünü en kısa sürede turizme kazandırmak için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir