Macaristan Başbakanı Viktor Orban’dan Rusya ve Ukrayna Açıklamaları

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, dün Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Orban, Kiev’de meydana gelen trajik saldırının, Rusya-Ukrayna savaşının vahşetinin yeni bir seviyeye ulaştığını gösterdiğini belirtti.

Orban’ın Rusya Ziyareti ve Barış Misyonu

Orban, geçen hağfta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeyi ‘barış misyonu’ olarak adlandırmıştı. Bu ziyaret AB yönetiminden eleştiri almış, AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB dönem başkanlığının Rusya ile temas kurma yetkisinin olmadığını vurgulamıştı.

Orban, Rusya ziyaretini savunurken “Savaşın artan şiddeti, küresel güçlerin savaş politikalarını terk etmeleri ve bunun yerine Rusya ve Ukrayna’yı ateşkes ve barış görüşmelerine yönlendirecek bir barış politikası oluşturmaları için bir çağrıdır. Daha fazla kan dökülmesini önlemenin tek yolu budur” ifadelerini kullandı.

Orban’ın Çin Ziyareti ve Barış Misyonu 3.0

Macaristan Başbakanı, ‘barış misyonu’ kapsamında Çin’in başkenti Pekin’e de ziyaret gerçekleştirdi. Çin Devlet Başkanı Şi Cinpig ile görüşmesinde, “Başkan Şi, Çin’in barış koşullarını yaratmaya yönelik çabalarını sürdüreceğini açıkça ifade etti. Biz yalnız değiliz! Barış misyonu devam edecek” şeklinde konuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir