Konya Büyükşehir Belediyesi İlgın’da Kentsel Dönüşüm Projesi İncelemesi

Konya Büyükşehir Belediyesi İlgın’da Kentsel Dönüşüm Projesi İle İlgili İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ilgın’da yürüttüğü Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Projesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil ile birlikte projenin son durumu hakkında incelemelerde bulundu.

Proje İle İlgili Açıklamalar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın’ın depremsellik açısından önemli bir ilçe olduğunu vurgulayarak, ilçede önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini belirtti. Altay, projenin tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanın Ilgın’ın şehir merkezine yakışır bir görünüm kazandıracağını ifade etti.

Binaların Güvenliği ve Mimari Değerler

Başkan Altay, yapılan binaların depreme karşı güvenli olduğunu ve şehre değer katacak mimari kaygılarla çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Projenin 2025 yılı ortalarında tamamlanarak hizmete sunulması hedeflendiğini belirten Altay, çalışmalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesi iş birliğinin önemine değindi.

Ilgın Belediye Başkanı’ndan Teşekkür

Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, projenin Ilgın ilçesine hayırlı olmasını diledi. Apil, dönüşüm projesinin 26.430 metrekarelik alanda 66 iş yerini kapsayarak şehre nefes aldıracak iki meydana sahip olduğunu belirtti.

İnceleme ve Ziyaretlerin Ardından

Başkan Altay, dönüşüm alanındaki incelemelerin yanı sıra esnaf ziyareti yaparak Ilgın Belediyesi’ni de ziyaret etti. Ilgın genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Ilgın Belediye Başkanı Apil ile istişarelerde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir