Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su Sporları Şampiyonası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin spor kültürünü ve marka değerini yükseltmek amacıyla su sporlarında uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapıyor. Kentin denizle bütünleştirme vizyonunu destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez’i uluslararası su sporları yarışmalarına ev sahipliği yapacak bir merkez haline getirmeyi hedefliyor.

Destekleriyle Darıca Bayramoğlu Balyanoz Koyu’nda gerçekleştirilen 470 Gençler Dünya Şampiyonası Yelken Yarışları’na 14 ülkeden 37 takım ve 74 sporcu katıldı. Yarışlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca Belediyesi, Uluslararası Yelken Federasyonu, Türkiye Yelken Federasyonu ve Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün de destek verdiği şampiyonada sporcular, ülkeleri temsil ederek kıyasıya mücadele ediyor. Yelken sporuna gönül verenler, Kocaeli’nin eşsiz mavi sularında gerçekleşen heyecan dolu yarışları ilgiyle takip ediyor.

Hafta sonu gerçekleşecek finalde dünya çapından gelen 74 yelken sporcusu Balyanoz Koyu’nda rekabet edecek. Final heyecanı 13 Temmuz Cumartesi günü yaşanacak ve kazanan sporcular ödüllerini alacaklar.

Ayrıca Kontrol Edin

U13 Kadınlar Türkiye Şampiyonası 2023-2024

U13 Kadınlar Türkiye Şampiyonası 2023-2024 heyecanı başladı! Genç yeteneklerin kıyasıya mücadelesine tanık olun. Takımlar arasındaki rekabeti takip edin ve geleceğin yıldızlarını keşfedin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir