Kılıçdaroğlu Şimşek’in Eleştirilerine Yanıt Verdi

14 ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, tekrar açılan SHP Genel Başkanlığı haberleriyle gündemde. Dün yaptığı video yayınında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in tasarruf tedbirlerine yönelik eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu Şimşek'in Eleştirilerine Yanıt Verdi

  • Kılıçdaroğlu’nun Eleştirileri:
  • “Asgari ücret ve düşük emekli maaşlarıyla geçinmek zorunda kalan vatandaş ekonomik konjonktürden olumsuz etkileniyor.”
  • “Ekonomi Bakanı, asgari ücretin yeterli olduğunu belirtiyor ancak emekli maaşlarına zam yapılmasına gerek olmadığını savunuyor.”
  • “EYT, taşeron kadro, emekli ikramiyesi gibi konulardaki hakları muhalefetin çıkardığını hatırlatıyor.”
  • “Yap-işlet-devret sistemiyle dolar ve euro baronlarına verilen ihalelerin TL’ye çevrilmesi gerektiğini vurguluyor.”
  • “Dış borçlanma konusunda uluslararası finans kurumlarından kredi kullanılması gerektiğini söylüyor.”

“Dilim demeye varmıyor ama kabahat senin kardeşim”

Kılıçdaroğlu, vatandaşlara da sitem ederek şunları söyledi: “Enseyi karartmak yok, mücadele var. Konuşup anlaşacağız sevgili dostlarım. Nazım’ın dediği gibi demeye dilim varmıyor ama kabahat senin kardeşim. Yıllarca SSK’yı batırdı dediler inandınız. Alçakça sahte videolar yaptılar ona da inandınız. Oysa ajan olan birinin bir kazanımı olur değil mi? Kendisinin olmazsa çoluk çocuğunun olur. 75 yıldır namus ve şerefimle biriktirdiğim tecrübelerimden ve milletime duyduğum sevgimden başka neyim var?”

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir