Karşıyaka Belediyesi Çevre ve Görüntü Kirliliği Mücadelesi

Karşıyaka Belediyesi, Çevre ve Görüntü Kirliliğine Karşı Mücadelesini Sürdürüyor

Kent içi disiplini sağlamak ve toplum sağlığını korumak amacıyla çalışmalarını sıkılaştıran Karşıyaka Belediyesi, çevre ve görüntü kirliliği ile mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, izinsiz reklam ve afişlere karşı yapılan denetimlerin devam edeceğini belirterek, “Bu izinsiz uygulamalar sonlanana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip oluşturan belediye, ilçe genelinde her gün izinsiz açık hava reklam ve afiş denetimlerini sıklaştırdı. Ağaçlar, aydınlatma direkleri, trafik tabelaları gibi alanlara izinsiz olarak asılan reklam görselleri tek tek kaldırılarak imha ediliyor. Günlük olarak toplanan materyal sayısı 200-300 arasında değişiyor. Ayrıca izinsiz kartvizit ve broşür dağıtımı yapan işletmelere de cezai işlem uygulanıyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, güzel bir Karşıyaka için verdikleri mücadeleye devam ettiklerini belirterek, “Kentimizi kirleten ve düzensizlik yaratan her türlü olumsuzluğa karşı kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. İzinsiz reklam ve afişler de bu sorunlar arasında önemli bir yer tutuyor. Ekiplerimiz, ticari amaçla izinsiz tanıtım faaliyetlerinde bulunanları tespit ederek denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Tanıtım faaliyetleri mutlaka yasal izinler çerçevesinde yapılmalıdır. Kurallara uyalım ve birlikte güzel kentimizi koruyalım” şeklinde konuştu.

  • Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir