İzmir’de Yolsuzluk Operasyonu: 77 Şüpheli Gözaltında

İzmir’de Aliağa Gümrüğü ve kentte bulunan gümrük müşavirliklerine yönelik geniş çaplı yolsuzluk operasyonunda, haklarında gözaltı kararı verilen 78 şüpheliden 77’si gözaltına alındı. Operasyonda, 16 kamu görevlisinin de bulunduğu belirtildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ticaret Bakanlığı’nın bilgisi ve talebi doğrultusunda Aliağa Gümrüğü’nde çalışan memurlar ve İzmir’de faaliyet gösteren gümrük müşavirlerinin yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçları işlediklerini tespit etti.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 139 şüpheli belirlenirken, gözaltı kararı verilen 78 şüpheliden 77’si sabah saatlerinde operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda 77 şüphelinin yanı sıra toplamda 139 şüpheli bulunduğu öğrenildi. Bu şüpheliler arasında 17 gümrük memuru, 1 TSE personeli, 40 şirket ortağı ve yöneticisi, 15 şirket müdürü ile 47 şirket çalışanının bulunduğu belirtildi.

Operasyonda 16’sı kamu görevlisi olmak üzere toplamda 77 şüphelinin gözaltına alındığı bildirilirken, 1 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edildi. Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir