İzmir’de Ekonomik Krize Karşı Kent Lokantaları Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın öncülüğünde hayata geçirilen Hızlı Eylem Planı kapsamında, ekonomik krizdeki vatandaşların sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeklere erişimini kolaylaştırmak amacıyla Kent Lokantaları projesi hayata geçiriliyor. İlk şubesi tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda hizmete açılan Kent Lokantası, İzmir genelinde yaygınlaştırılacak.

Çiğli Maltepe Mahallesi’ne İkinci Şube Açıldı

Çiğli Maltepe Mahallesi’nde açılan Kent Lokantası, hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Dört çeşit yemekten oluşan menü, sadece 50 TL karşılığında sunulacak. Kent Lokantası’nın açılışına katılan mahalle sakinleri, özellikle dar gelirli vatandaşların yemeğe erişimini kolaylaştırması ve dışarıda yemeğin maliyetini düşürmesi açısından projeyi takdirle karşıladı.

Vatandaşlar Memnuniyetlerini Dile Getirdi

  • Muhtar Ramazan Arslan: “Dar gelirli vatandaşlarımız da faydalanacak. Dışarıda yemeğin maliyeti çok yüksek. Böyle olağanüstü bir iş yaptığı için başkanımıza teşekkür ediyorum.”
  • Emekli Fikret Karadağ: “Herkesin kafayı kaldırması lazım. Bu lokantanın açılmasından çok memnunum. Emekliler için çok iyi oldu.”
  • Öğrenci Oğuz Benger: “Fakültenin yakınına Kent Lokantası açılması bizim için çok iyi oldu. Uygun fiyatla yemek bizi mutlu ediyor.”
  • Mahalle Sakini Fatma Demircan: “Duymuştuk, burada olduğunu görünce de çok sevindim. Ekonomik anlamda çok iyi.”

İzmir’in Suyu ve Ekmeği Kent Lokantası’nda

Kent Lokantası menüsü, her gün gıda mühendisleri tarafından belirleniyor. Menüde su ve ekmek, pilav makarna, salata veya tatlı/ meyve gibi yardımcı yemek, doyurucu bir ana yemek ve uyumlu bir çorba bulunuyor. Kent Lokantası’nda İzmir’in doğal kaynak suyu Bademsu ve Çiğli Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen Halk Ekmek tercih ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Lokantalarını özellikle öğrenciler, çalışanlar ve emeklilerin yoğun olduğu bölgelerde yaygınlaştırarak halkın sağlıklı ve ekonomik yemeklere erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir