İntermodal Taşımacılıkla Çevre Dostu ve Güvenli Çözümler Sunuyoruz

Şirketin İntermodal Müdürü Merih Ünal, intermodal taşımacılığın avantajları hakkında şunları söyledi: “İntermodal taşımacılık sayesinde müşterilerimize ideal süre ve maliyetler doğrultusunda güvenli ve çevre dostu çözümler sunuyoruz.”

Boltas, Türkiye’de intermodal hizmeti sunan öncü şirketlerden biri olup, Türkiye ve Avrupa arasında haftalık düzenli tren taşımacılığı servisleri ile intermodal taşımacılığın gelişmesine katkı sağlıyor. Şirketin İntermodal Müdürü Merih Ünal, intermodal taşımacılığın Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünü artıracağını vurguladı.

Yük Taşımacılığında Demir Yolunun Önemi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın desteklediği “Türk Demiryolu Sektöründe İntermodal Taşımacılık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi” ile ilgili çalışmaları değerlendiren Ünal, AB ülkelerinde demir yoluyla yapılan yük taşımacılığının oranının %18 olduğunu belirtti. Türkiye’de ise bu oranın %5’ten az olduğuna dikkat çekti. Ünal, doğru yatırımlarla intermodal taşımacılığın Türkiye’de de ivme kazanacağını ifade etti.

Yatırımlar ve İş Birlikleri

Boltas olarak Güney Almanya hattında yatırımlar ve yeni iş birlikleri gerçekleştirdiklerini belirten Ünal, Türkiye-Avrupa arasında Ro-Ro hatlarını da yoğun şekilde kullandıklarını söyledi. Ayrıca, Ro-Ro hatlarıyla Avrupa ülkelerine ulaştırılan yüklerin demir yolu ile taşınmasının yanı sıra yeni intermodal hatlar üzerinde çalıştıklarını paylaştı.

Yeşil Lojistik Belgesi ve Sürdürülebilirlik

Ünal, intermodal taşımacılığın Yeşil Lojistik Belgesi alma sürecinde önemli rol oynadığını belirterek, Almanya hattında karbon salımını azalttıklarını ve maliyet avantajı sağladıklarını dile getirdi. İntermodal taşımacılık sayesinde müşterilere çevre dostu ve ekonomik çözümler sunduklarını vurgulayan Ünal, bu taşıma modunun aynı zamanda tır sürücülerinin AB vizesi alma sorunlarını da çözdüğünü söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Pirelli Lastiklerinde Teknolojik Gelişmeler

Pirelli lastiklerindeki son teknolojik gelişmeleri keşfedin. Yüksek performans, uzun ömür ve güvenlik için Pirelli'nin yenilikçi lastik teknolojilerini yakından inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir