Iğdır Valisi Ercan Turan, İşçileri Ziyaret Etti

Iğdır Valisi Ercan Turan, Iğdır Belediyesi tarafından işten çıkarılan ve belediye binası önünde toplanan 204 işçiyi ziyaret ederek, “Haklı davanızda yalnız değilsiniz” dedi.

Iğdır Belediyesi geçen Cuma günü Vali Ercan Turan’ın kayyum döneminde mülakatsız ve sınavsız aldığı 204 işçiyi işten çıkarmıştı. Yapılan açıklamada, belediyenin ihtiyaç fazlası personel alımı yapıldığı iddia edilerek, “Yönetimi devraldığımız tarihten itibaren toptancı yaklaşmak yerine, bizim emeğe verdiğimiz değer, kurumun ihtiyacı ve bütçe durumu göz önüne alınarak, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesi gereğince kurumun durumu dolayısıyla hizmet üretemeyecek duruma gelmesi, yüksek maliyetler, maaş, vergi, SGK ödemelerinin yapılamaması gibi nedenlerden dolayı 204 şirket personelinin iş akdine 5 Temmuz’dan itibaren son verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Iğdır Belediyesi tarafından işten çıkarılan 204 işçi, belediye binası önünde direnişe geçti. İki gündür gece geç saatlere kadar bekleyişlerini sürdüren işçiler, Vali Ercan Turan tarafından ziyaret edildi. Vali Turan, Sendika Başkanı Himmet Bozan ile birlikte işçilerle görüşerek, bu haklı davalarında yanlarında olduklarını ifade etti. Vali Turan, işçilerin sorunlarını dinledikten sonra kısa ziyaretinin ardından ayrıldı. İşçiler, işe geri dönene kadar her gün belediye önünde eylem yapacaklarını belirttiler.

Ayrıca Kontrol Edin

Ankara Ticaret Odası Başkanı ABD Büyükelçisini Ziyaret Etti

Ankara Ticaret Odası Başkanı'nın ABD Büyükelçisi'ni ziyareti hakkında güncel ve detaylı bilgiler. Türkiye-ABD ilişkilerine dair önemli gelişmeler ve görüşmeler hakkında detaylı bilgi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir