Iğdır Belediyesi’nde İşten Çıkarılan İşçilerden Oturma Eylemi

Iğdır Belediyesi’nde SMS yoluyla işten çıkarılan 204 işçi, belediye hizmet binası önünde oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylem sırasında yaşanan olaylara polis müdahale etti.

Vaatlerin Yerine Getirilmemesi

Vaatlerin Yerine Getirilmemesi

31 Mart Yerel Seçimleri’nde göreve gelen DEM Parti’li Mehmet Nuri Güneş’in gönderdiği SMS ile iş akitleri sonlandırılan işçiler, belediye binası önünde toplandı. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Kürşat Şimşek, belediye başkanının seçim öncesi verdiği vaatlerin yerine getirilmediğini belirterek, işçilerin mobbing uygulanarak işten çıkarıldığını ifade etti.

Belediye Başkanından Açıklama

Belediye Başkanından Açıklama

İşten çıkarılma konusunda Iğdır Belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, personel alımındaki ihtiyaç fazlası sebebiyle ve mali nedenlerden dolayı işçilere son verildiğini duyurdu.

İşe Dönene Kadar Eylem Kararı

5 Temmuz’da işten çıkarılan işçilere gönderilen SMS’in ardından aileleriyle birlikte belediye önünde oturma eylemi düzenleyen 204 kişi, işe geri dönene kadar her gün eylem yapacaklarını belirtti. Eylem sırasında polis ve zabıta ekipleri müdahalede bulundu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir