İçişleri Bakanlığı Onayıyla SHP Yeniden Faaliyete Geçti

İçişleri Bakanlığına sunulan kuruluş dilekçesinin ardından, kuruluş işlemleri tamamlanan Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP), Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “faaliyette olan siyasi partiler” listesine dahil edildi. Partinin kısaltması “SHP” olarak belirlenirken, adresi ise Kızılay Karanfil Sokak olarak gösterildi.

SHP’nin Kurucuları

Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin kurucuları şu isimlerden oluşmaktadır:

  • Abdullah Çapar
  • Ahmet Arslan
  • Akın Gülay
  • Aziz Kızılarslan
  • Berat Umut Hoşgör
  • ve diğerleri…

Kılıçdaroğlu’na Yakınlığıyla Bilinen İsim de SHP Kurucuları Arasında

Gazeteci Şaban Sevinç’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, SHP’nin kuruluşunda Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen Bakırköy eski Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da yer almaktadır. Sevinç’in paylaşımına göre, Kerimoğlu SHP’nin kuruluşunda bulunmasına rağmen CHP içinde siyaset yapmaya devam edeceklerini belirtmiştir.

Üçüncü Kez Kurulan SHP

SHP, tarihinde üçüncü kez kurulmuştur. İlk olarak 1995’te Murat Karayalçın liderliğinde kurumsal kimliğini feshedip CHP’ye katılmış, ardından 2002’de tekrar kurulmuş ve 2009’da Ankara Büyükşehir adayı olmuştur. Parti, daha sonra Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) ile birleşmiştir, böylece üçüncü kez kurulmuş oldu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir