İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Trafik Denetimleri Açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son bir hafta içinde gerçekleştirilen trafik denetimleri hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya’nın paylaştığı verilere göre, 27 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde 2 milyon 408 bin 77 araç denetlendi.

Emniyet ve jandarma trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, 215 sürücüye, mevzuata aykırı şekilde çakar lamba kullandıkları için işlem yapıldı. Ayrıca hız ihlali yapan 115 bin 662 sürücüye, periyodik muayenesi yapılmamış 24 bin 738 araca, emniyet kemeri takmayan 23 bin 609 sürücüye, sürücü belgesiz araç kullanan 14 bin kişiye ve zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan 9 bin 287 sürücüye işlem uygulandı. Toplamda 441 bin 910 araç ve sürücüye cezai işlem uygulandı.

Bakan Yerlikaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Trafik kurallarına uymak hayati önem taşımaktadır. Hız sınırlarına riayet etmeli, emniyet kemeri kullanımını asla ihmal etmemeliyiz. Yolculuklarımızı güvenli bir şekilde tamamlayarak sevdiklerimize ulaşmamız en büyük arzumuzdur” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir