İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Sibergöz-50 Operasyonunda 24 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde ‘Nitelikli dolandırıcılık’, ‘Çevrim içi çocuk müstehcenliği’, ‘Cinsel taciz’ ve ‘Yasa dışı bahis’ suçlarına yönelik gerçekleştirilen ‘Sibergöz-50’ operasyonlarında 13 ilde 24 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Operasyonların Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Elazığ, Niğde ve Edirne merkezli olarak Adana, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Amasya, Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla illerinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şüphelilerin banka hesaplarında 364 milyon lira işlem hacmi bulunduğunu aktardı. Operasyonlar sonucunda 24 şüphelinin yanı sıra çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartı ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren jandarma ekiplerini tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün, 24 saat görevlerinin başında” diye konuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir