İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Kuvvetli Yağışlar Sonucu Samsun’da 34 Kişi Güvenlikli Alanlara Tahliye Edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Samsun’da etkili olan kuvvetli yağışlar nedeniyle mahsur kalan 34 kişinin güvenlikli alanlara tahliye edildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 7 Temmuz 2024 için Samsun ve Ordu illeri için turuncu uyarı verdiğini belirterek, olumsuzlukların yaşandığı bölgelerdeki çalışmalara ilişkin detayları paylaştı.

Yerlikaya’nın açıklamalarına göre Samsun’un Ayvacık, Çarşamba, Salıpazarı, Terme ve Tekkeköy ilçelerinde 60 ihbar alındı. Samsun’daki kuvvetli yağışlar nedeniyle 460 araç, 656 personel, 25 motopomp ve 7 dalgıç pompa ile müdahale edilirken, mahsur kalan 34 vatandaş güvenli alanlara tahliye edildi.

Ordu’nun Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde de etkili olan yağışlarda 18 ihbar alındığı belirtildi. Çalışmalara toplam 695 personel ve 284 araç katılırken, Çaybaşı ilçesinde sel sularına kapılan bir vatandaş hayatını kaybetti. Muş’un Malazgirt ilçesinde de benzer bir durum yaşandı ve 1 vatandaş sel sularında hayatını kaybetti.

Bakan Yerlikaya, çalışmalara katılan ekiplere teşekkür ederken, vatandaşların meteorolojik uyarılara hassasiyetle uymalarının önemini vurguladı. Acil durumlar için 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 7/24 hizmet verdiğini hatırlatan Yerlikaya, “Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun” temennisinde bulundu.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir