İçişleri Bakanı: 88 Dolandırıcı Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 19 ilde gerçekleştirilen “Nitelikli Dolandırıcılık” suçuna yönelik operasyonlarda bin 748 kişiyi dolandıran 88 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen Düğüm-1 operasyonlarının başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Operasyonlar kapsamında 10 ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 ruhsatsız pompalı tüfek ve birçok elektronik cihaz ile döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.

Operasyonlar sonucunda suç geliri olarak tespit edilen yaklaşık 100 milyon lira değerinde 37 lüks araç, 17 tapu kaydı, 7 şirket ortaklık payı ve 142 banka ile kripto hesabına el konulduğu belirtildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlara katkı sağlayan polis ekiplerini tebrik ederek, “Aziz milletimizin huzur ve güvenliği için çalışmalarımız kararlılıkla devam edecek” şeklinde açıklamada bulundu.

  • Operasyonlar 19 ilde gerçekleştirildi.
  • Yakalanan şüpheli sayısı: 88.
  • Ele geçirilen silahlar: 10 tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 pompalı tüfek.
  • Operasyonlarda kullanılan elektronik cihazlar: bilgisayarlar, telefonlar, sim kartlar, taşınabilir bellekler.
  • Suç geliri olarak tespit edilen değer: yaklaşık 100 milyon lira.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir