İBB Çevre Koruma Şube Müdürlüğü’nden Kaçak Hafriyat Dökümlerine Mobil Vizör Lazer Kameralı Takip ve Denetim Sistemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma Şube Müdürlüğü, İstanbul genelinde kaçak hafriyat dökümlerini önlemek amacıyla 2022 yılında yenilikçi bir adım attı. Mobil Vizör Lazer Kameralı Takip ve Denetim Sistemi ile çevre kirliliğini en aza indirmeyi hedefliyor.

Gece Gündüz Takip İmkanı

Mobil Vizör Lazer Kameralı Takip ve Denetim Sistemi ile kaçak hafriyat dökümü için izinsiz alanlara giren araçlar tespit edilebiliyor. Sistem, 360° dönebilen ve 900 m’ye kadar yakınlaştırabilen ‘optik zoom’ özelliğine sahip. Ayrıca, şüpheli aracın tüm hareketlerini gece gündüz kayıt altına alabiliyor.

İdari Yaptırımlar ve Entegrasyon

Araç Takip Sistemi entegrasyonu sayesinde anlık konum takibi yapılabilir, şüpheli alan araçları kontrol altında tutulabilir ve kaçak döküm faaliyetleri engellenebilir. Geliştirilen ileri radar sensörler ile aracın plakası tespit edilerek ilgili kişi veya firmaya idari yaptırım uygulanacak.

Enerji Bağımsızlığı

Sistem, her türlü coğrafi alanda ve olumsuz hava koşullarında dış enerjiye ihtiyaç duymadan çalışabilir. Solar güneş enerji panelleri ve jeneratör güç enerji sistemleri sayesinde enerji ihtiyacını karşılayabilir. Ayrıca, şehir şebeke gerilimi ile de beslenebilme özelliğine sahiptir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir