İBB Başkanı İmamoğlu, LGS Başarılı Öğrencileriyle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 500 tam puan alarak birinci olan İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Ecrin Kaptan, Mehmet Arif Yıldız ve Ebrar Nalbant’ı ağırladı. Aynı sınavda yüzde 1’lik dilime girmeyi başaran 5 öğrenci de buluşmada LGS şampiyonlarına eşlik etti.

İmamoğlu: “Eğitim, bütün herkesin en önemli konusu. İyi eğitim, iyi koşullarda geleceğe hazırlanma, hepimizin de onlara aynı fırsatı verme konusunda sorumluluğumuz var yöneticiler olarak. Belediyelerin böyle bir sorumluluğu var.”

Yıldız: “İBB Akşemsettin Ortaokulu, 2 bin 600’ü aşkın öğrencisi ve 78 dersliğiyle tekli eğitim yapan ender okullardan biri. Okulumuz, aynı yıl içinde üç LGS birincisi çıkarmayı başaran ilk devlet okulu olma özelliğine sahip.”

İmamoğlu, öğrencilerle sohbetinden önce İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy, İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Barış Yıldız ve İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk tarafından bilgilendirildi.

Öğrencilere Teşekkür ve Ödüller

İmamoğlu, tüm başarılı öğrencileri tebrik edip başarılar diledi. Öğrencilere çeşitli hediyeler vererek onları ödüllendirdi. İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu, son 6 yıldır LGS birincisi çıkarmasıyla dikkat çekiyor.

İmamoğlu: “Bir ailenin en büyük amacı; çocukların, gençlerin iyi yetişmesi meselesi. Bu nedenle eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak biz yöneticilerin sorumluluğudur. Ders Atölyeleri gibi projelerle destek olmaya devam edeceğiz.”

İBB Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu, İBB Ders Atölyeleri’nde hazırlanan öğrencilerin de başarılarına ev sahipliği yaparak LGS başarısını kutladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden Alınan Kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi son toplantısında alınan kararları ve güncel gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz. İzmir'in geleceği için alınan önemli kararları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir