Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Arasındaki Buluşma

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, 5 yıl aradan sonra ilk kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Modi’nin Rusya ziyareti, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin tepkisine neden oldu. Zelenski, Modi’nin Rusya ziyaretini, “Dünyanın en büyük demokrasisinin liderinin böyle bir günde Moskova’da dünyanın en kanlı suçlusuna sarılışını görmek büyük bir hayal kırıklığı ve barış çabalarına indirilen yıkıcı bir darbedir” şeklinde değerlendirdi.

Putin ve Modi Görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Putin, resmi konutunda düzenlenen gayrıresmi görüşmede Modi’yi tebrik ederek, “Yeniden başbakan seçilmenizden dolayı sizi tebrik etmek isterim. Bunun iyi bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Bu, hükümetin başında uzun yıllar boyunca yaptığınız çalışmaların bir sonucudur” dedi. Modi ise Rusya’yı dost olarak nitelendirerek Putin’e teşekkür etti ve iki ülke arasındaki işbirliklerini ele aldıklarını belirtti. Görüşmede ticaret, güvenlik, tarım, teknoloji ve inovasyon gibi alanlarda işbirliğini çeşitlendirmenin yolları ele alındı.

Modi: “Bugün Kremlin’de Devlet Başkanı Putin ile verimli görüşmeler gerçekleştirildi. Ulaşım erişilebilirliği ve kültürel alışverişe büyük önem veriyoruz.”

Zelenski’nin Tepkisi

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarının ardından Zelenski, Modi’nin Rusya ziyaretine tepki gösterdi. Zelenski, “Dünyanın en büyük demokrasisinin liderinin böyle bir günde Moskova’da dünyanın en kanlı suçlusuna sarılışını görmek büyük bir hayal kırıklığı ve barış çabalarına indirilen yıkıcı bir darbedir” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir