HAZİNE ve Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın Bakan Mehmet Şimşek hakkında yaptığı iddialara yanıt verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Sayın Bakanın evinde son 10 yıl içinde herhangi bir önemli tadilatın yapılmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Sayın Bakanın evinin içindeki mutfağında da herhangi bir tadilat veya bakım onarım yapılmadığı, satın alındığı haliyle kullanıldığı” vurgulandı. Evin zemin katında bulunan nem sorununun ise Bakanın görevde olmadığı 2020-2021 yılları arasında yapıldığı ifade edildi.

  • Sayın Bakanın evinde güneş enerjili otogaraj için 20 kilovatlık bir güneş enerji sistemi kurulması için 2023 yılında anlaşma yapıldığı belirtildi.
  • Ankara merkezli güneş enerjisi konusunda uzman bir firmayla sözleşme imzalandığı ve işin halen devam ettiği açıklandı.
  • Açıklamada, iddia edilen rakamlara göre işin maliyetinin oldukça düşük olduğu ve piyasa fiyatları düzeyinde olduğu ifade edildi.

Bakanlık, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu belirtti.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir