Fatih Belediyesi 2025-2029 5 Yıllık Plan Çalıştayı ve Başkan Mehmet Ergün Turan’ın Konuşması

Fatih Belediyesi 2025-2029 5 Yıllık Plan Çalıştayı

Fatih Belediyesi, 2025-2029 yıllarını kapsayacak olan 5 yıllık plan çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda, “Dış Paydaş Geleceğe Bakış Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştaya, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, sağlık kuruluşları, meslek odaları temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Açılış konuşmalarını yapan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, belediyenin 2019-2024 dönemindeki projelerini ve faaliyetlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Çalıştayda, Fatih Belediyesi’nin misyon, vizyon ve temel değerleri üzerinde fikirler üretildi ve katılımcılarla birlikte GZFT ve PESTLE analizleri yapıldı.

Elde edilen sonuçlar, Fatih’in geleceğine dair stratejik planın oluşturulmasında temel teşkil edecek. İlçenin geleceğine dair kararlar ortak akıl ve inovatif yöntemlerle planlandı. Belediye, stratejik planın başarısı için paydaşların sürekli olarak sürece dahil edilmesi ve geri bildirimlerinin alınarak ilerlenmesini hedefliyor.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın Konuşması

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, çalıştaydaki açılış konuşmasında şunları belirtti: “İnsanlar, muhafazakar, sosyal demokrat olabilirler ama şehirler kozmopolittir. Şehirler farklı kültürlere açık mekanlardır. İstanbul fetihten itibaren İslam şehri ama kozmopolittir. Burada bir imar planı bir de stratejik olan ile şehirlere yön veriyoruz.”

Turan ayrıca, “İmar planında zaten şehrin büyük bir kısmı yapılanmış ve yüzyılları aşan sorunları var. Fatih’te sur diplerindeki kötülük 100 yılı aşkın bir sorundur. Biz stratejik planımıza bu sorunu alıp 5 yıl içerisinde büyük bir kısmını çözdük. Bugünkü çalıştayımızın en önemli amacı, Fatih’in geleceği konusunda ortak anlayışı harekete geçirebilmek, toplumsal uzlaşıyı en geniş anlamda gerçekleştirebilmektir.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Kontrol Edin

NATO Zirvesi Özet

NATO Zirvesi özetinde, NATO ülkelerinin liderleri arasında yapılan önemli görüşmeler, kararlar ve stratejik adımlar yer alıyor. NATO'nun geleceği hakkında detaylı bilgi edinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir