Eğitim-Sen Üyelerine Yapılan Müdahale

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu protesto etmek amacıyla Meclis önünde basın açıklaması yapmak isteyen Eğitim-Sen üyeleri polis müdahalesiyle karşılaştı. Eğitim-Sen üyelerinin yürüyüşüne polis müdahale etti ve 11 öğretmen gözaltına alındı. Müdahale sırasında biber gazı kullanıldı.

Sert Müdahaleyle Karşılaştılar

Sert Müdahaleyle Karşılaştılar

Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, Milli Eğitim Bakanlığı önünde polis ablukasını aşarak yürüyüşe geçti. Ancak çevik kuvvet polisleri tarafından sert bir şekilde müdahaleyle karşılaştılar. Eğitimciler, MEB önünden Kızılay yönüne doğru itilirken yoğun bir şekilde biber gazıyla müdahale edildi.

“Arkadaşlarımızın Can Güvenliğinden Emin Olmak İstiyoruz”

Müdahale sonrasında Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak bir açıklama yaparak, “Gözaltına alınan arkadaşlarımızın can güvenliğinden emin olmak ve bir an önce serbest bırakılmalarını istiyoruz” dedi.

“Uyguladığınız Faşizm”

Eğitim-Sen Genel Başkanı Irmak, basın açıklamasına izin verilmemesine tepki göstererek, “Bu barikatlar, tarikat yurtlarında çocuklara cinsel istismarda bulunanlara veya beşli çetelere kurulmuyor. Biz o yasaları sizden daha iyi biliyoruz. Uyguladığınız faşizm. Arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar Milli Egemenlik Parkı’nda nöbete devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

11 Öğretmen Gözaltına Alındı

11 Öğretmen Gözaltına Alındı

Eğitim-Sen üyelerinin yürüyüşü sırasında polisler sık sık dağılma uyarısı yaptı. Eylemlerine devam eden öğretmenler polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldı ve 11 öğretmen gözaltına alındı. Polis müdahalesi sonrasında Milli Egemenlik Parkı’nda bir araya gelen Eğitim-Sen üyeleri, gözaltına alınan 11 kişinin serbest bırakılana kadar parkta nöbet tutacak.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir