Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Cezayir Fuarı’na Katıldı

55. Uluslararası Cezayir Fuarı’na Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Katıldı

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’na (FIA 2024) Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği ile birlikte katıldı. Fuarın açılışına Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz ve Cezayir Cumhurbaşkanı Sayın Abdulmecit Tebbun da katılım sağladı.

Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatında Yüzde 150 Artış

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Işık, Türkiye’nin Cezayir’e kuru meyve ve mamulleri ihracatının bir önceki yıla göre yüzde 150 artarak 19 milyon doları geçtiğini belirtti.

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatında Yüzde 83 Artış

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nden Bedri Girit ise 2024’ün ilk yarısında Cezayir’e su ürünleri ve hayvansal mamuller ihracatında yüzde 83’lük bir artış olduğunu açıkladı.

Stant Ziyaretleri

Cezayir Büyükelçisi Sayın Muhammed Mücahit Küçükyılmaz ve Ticaret Müşavir Yardımcısı Mehmet Emin Yiğitbaşı, fuar süresince stantları ziyaret etti.

Genel İhracat Durumu

  • 2024 yılı Ocak-Haziran döneminde Türkiye’nin Cezayir’e ihracatı yüzde 12 artarak 1,1 milyar dolara ulaştı.
  • Cezayir ile öne çıkan sektörler arasında hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ihracatı yüzde 125 artışla 239 milyon dolar olarak öne çıktı.
  • Diğer öne çıkan sektörler arasında demir-çelik, kimyevi maddeler, makine ve taşıt araçları bulunuyor.

Ayrıca Kontrol Edin

Odeabank ve Hepsiburada İş Birliği Kampanyası

Odeabank ve Hepsiburada iş birliği kampanyası ile harika fırsatlar seni bekliyor! Alışveriş yap, puan kazan, avantajları kaçırma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir