Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce Dağı Yorumu

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla coğrafi bir düzeltme yaparak Bolu Dağı’nın aslında Düzce Dağı olarak adlandırılması gerektiğini belirtti. Özlü, dağın coğrafi olarak Düzce tarafında bulunduğunu vurgulayarak, bu isimlendirmenin yanlış olduğunu ifade etti.

Özlü, “Doğru bilinen yanlışlar vardır. Yanlıştır, ama insanlar doğru sanırlar. Bunlardan birisi de ‘Bolu Dağı’ ismidir. Aslında Bolu tarafında dağ yoktur. Bolu tarafı ovadır. Dağ Düzce tarafındadır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  • İşletmeler çoğunlukla Düzcelilerin: Özlü, paylaşımında dağdaki işletmelerin çoğunlukla Düzcelilere ait olduğunu belirtti ve coğrafi yapıya uygun olarak Düzce Dağı olarak isimlendirilmesi gerektiğini savundu.

Başkan Özlü’nün bu paylaşımı, coğrafi isimlendirmelerin yanlış algılanmaması ve doğru bilinmesi gerektiği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Düzce Dağı’nın coğrafi konumu ve işletmelerin sahipliği de dikkate alındığında, isimlendirme konusunda yapılan bu düzeltme önemli bir bilgiyi ortaya koymaktadır.

Ayrıca Kontrol Edin

ORC Araştırma Şirketi Tarafından Belirlenen En Beğenilen Milletvekilleri

ORC Araştırma Şirketi tarafından belirlenen en beğenilen milletvekilleri listesi ve detayları. Hangi milletvekilleri popüler, nedenleri ve analizleri burada!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir