Demokrat Parti İçindeki Baskılar Artıyor

Kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde Demokrat Parti’nin adayı olan Başkan Joe Biden’a partisi içinden “adaylığı bırak” çağrıları gelmeye devam ediyor. Aynı zamanda Biden’ın sağlığı hakkında da yeni iddialar ortaya atılıyor. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Biden’ın sağlığına yönelik sorulara karşılık vererek, Biden’ın bir hastalığı olmadığını belirtti.

New York Times gazetesi, Parkinson uzmanı bir doktorun son sekiz ay içinde sekiz kez Beyaz Saray’ı ziyaret ettiğini iddia etmişti. Ancak Sözcü Jean-Pierre, bu iddiaları reddederek, Biden’ın Parkinson tedavisi görmediğini açıkladı.

81 yaşındaki Biden, partisi içinden gelen baskılara karşı sabırlı bir tutum sergiliyor. Demokrat Kongre üyelerine bir mektup gönderen Biden, Trump karşısında güçlü bir aday olduğuna inandığını ve adaylıktan çekilmeyeceğini belirtti.

Demokrat Parti İçindeki Huzursuzluk Devam Ediyor

Biden’ın çabalarına rağmen, Demokrat Parti içindeki huzursuzluk ve endişeler devam ediyor. Partinin kıdemli üyelerinden Adam Smith, Biden’a “kenara çekil” çağrısı yaparak Amerikan halkının Biden’ı tekrar başkanlık için uygun bir aday olarak görmediğini dile getirdi.

Parti içindeki baskılar artarken, bazı Demokrat Kongre üyeleri de Biden’ın adaylıktan çekilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak Alexandria Ocasio-Cortez gibi bazı üyeler Biden’ı desteklerken, partinin içindeki görüş ayrılıkları da belirginleşmeye devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir