Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Edirne Ziyareti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin final müsabakalarını izleyerek, derece alan pehlivanlara ödüllerini vermek üzere Edirne’ye geldi.

Edirne Valisi Yunus Sezer ve ETSO Başkanı Sezai Irmak’ın da katıldığı toplantıda konuşan Yılmaz, pandemi sonrası dünya ekonomisinin toparlanma sürecinde olduğunu belirtti.

Yılmaz, Türkiye’nin büyüme performansının olumlu olduğunu vurgulayarak, 2023’te %4.5 gibi bir büyüme beklentisine sahip olduklarını ifade etti.

Enflasyonla Mücadele

Yılmaz, enflasyonun azaltılması konusunu ön planda tuttuklarını belirterek, 2020’de başladıkları enflasyonla mücadelede önemli adımlar attıklarını söyledi.

Geçen yılın Mayıs ayında 98.5 milyar dolara kadar düşen Merkez Bankası rezervlerinin, 2021 Haziran itibarıyla 143 milyar dolara yükseldiğini açıkladı.

Deprem Sonrası Çalışmalar

Yılmaz, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin yaşadığı afetlerden biri olan depremin ardından yapılan çalışmalardan da bahsederek, 14 milyon insanı etkileyen bu afetin ardından yapılan kalkınma projelerine değindi.

Sosyoekonomik kalkınma çalışmalarının yanı sıra, deprem bölgesindeki altyapı ve konut ihtiyaçlarının karşılanması için önemli kaynakların ayrıldığını belirtti.

AK Parti Ziyareti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ziyaretleri kapsamında AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, parti yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir