Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Milli Takım Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet ederek Türk Milli Takımı’nı tebrik etti. Erdoğan, “Tüm olumsuzluklara rağmen A Milli Futbol Takımımız Hollanda gibi bir futbol ekolüne bu akşam adeta kök söktürdü. En az galip gelmiş kadar stattan başımız dik ayrıldık” dedi.

Maç sonunda soyunma odasında oyuncuları ve Teknik Direktör Vincenzo Montella ile bir araya geldiğini belirten Erdoğan, “Artık dünya şampiyonası ve bundan sonraki UEFA şampiyonasına hedef büyüterek yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Taraftarlara Teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Takımı destekleyen taraftarlara da değinerek, “Bütün bunların yanında gerek gurbetçilerimiz gerek ülkemizden bu maçı izlemek için gelen vatandaşlarımız, her şeyiyle buraya gönüllerini koydular. Bu üstün mücadelede onlar da katkılarını verdiler. Berlin caddeleri Türk bayraklarıyla donatıldı, onların coşkulu tezahüratlarıyla yankılandı. Bu caddeleri dolduran vatandaşlarımızla da ayrıca gururlandık” ifadelerini kullandı.

Merih Demiral’a Verilen Cezayı Eleştirdi

Erdoğan, Merih Demiral’a UEFA tarafından verilen cezaya dikkat çekerek, “Merih’e verilen bu ceza aslında Türkiye’nin millet olarak yapısına dönük verilmiş olan bir cezadır” şeklinde konuştu. Ayrıca, milli futbolcuların performanslarına ilişkin detaylı değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktör Montella Hakkında Görüşleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella’ya ilişkin görüşleri de sorulan Erdoğan, “Montella bir defa kendini zaten ispatlamış bir insan. Galip geldiği zaman takım Montella iyi, mağlubiyet olduğu zaman kötü. Bunlar şık şeyler değil. Her teknik direktörün savunulan yanı olur. Montella bir defa kendini zaten ispatlamış bir insan” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir