Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Montella Açıklamaları

A Milli Takım’ın Hollanda’ya 2-1 mağlup olarak EURO 2024’e veda ettiği maçı statta izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda dönüş yolunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Maç sonrası eleştirilen İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella için konuşan Erdoğan, “Neymiş? Değişiklikleri zamanında yapmamış. Yok artık bırak da yani onu da o yapsın. O kendini zaten ispatlamış bir isim” dedi.

“Montella Görevinin Başında Olursa İşimiz Daha Kolay Olur”

Mağlubiyet sonrasında oyuncu değişikliklerini geç yaptığı ve oyuna müdahalelerde yetersiz olduğu eleştirilerine karşı Montella’ya destek veren Erdoğan, “Hepsi sahada işin hakkını verdi. İşte bu deneyimleri 2032’ye yansıtacağız. Orada da İtalyanlarla dayanışmamız önemli. Montella İtalyan olarak yine görevinin başında olursa işimiz daha kolay olur” şeklinde konuştu.

“O Kendini Zaten İspatlamış Bir İsim”

Her teknik direktörün savunulacak yanı olabileceğini belirten Erdoğan, “Montella bir defa kendini zaten ispatlamış bir insan. Hatasız insan olmayacağı gibi hatasız teknik direktör de olmaz. O kendini zaten ispatlamış bir isim. Dolayısıyla elinden geleni ortaya koymaya çalışıyor, yapıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Türkiye İlk Beşte Deniliyorsa Demek Ki Bir Yere Varmış”

Galibiyet sonrasında Montella’nın övgü aldığını, mağlubiyet sonrasında ise eleştirildiğini belirten Erdoğan, “Biz sadece ‘elinden geleni yaptı’ dedik. Türkiye ilk beşte deniliyorsa demek ki bir yere varmış” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir