Çorum’da Milletin Zaferi Fotoğraf Sergisi

Çorum’da “Milletin Zaferi” Fotoğraf Sergisi

Çorum’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler arasında yer alan “Milletin Zaferi” adlı fotoğraf sergisi, Hitit Üniversitesi işbirliğiyle Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaretçilere açıldı. Sergide, Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan temin edilen 60 fotoğraf yer aldı.

Serginin açılışında konuşan Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini hatırlatarak, milletin o gece gösterdiği kahramanlığın unutulmaması gerektiğini vurguladı. Sergide yer alan fotoğrafların, milletin darbeye karşı sergilediği direnişi yansıttığını belirten Baykam, bu tür ihanetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ise, “Geçen 8 yıla rağmen unutulmamalı, bu olaylar tekrarlanmamalı” diyerek, toplumun bu tür etkinliklerle hafızasını canlı tutması gerektiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Tamer Orhan da konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden geçen zamanın unutturmaması gerektiğini belirterek, “Hainlerle, vatanımıza kast edenlerle mücadelemiz devam edecek. Unutursak tekrar yaşamak zorunda kalırız” şeklinde konuştu.

  • Sergi Adı: Milletin Zaferi
  • Tarih: 16 Temmuz’a kadar
  • Yer: Güzel Sanatlar Galerisi, Hitit Üniversitesi

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir