CHP Lideri Özgür Özel’den Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Çağrısı

CHP lideri Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, asgari ücret ve emekli maaşlarına zam yapılması gerektiğini vurguladı. Özel, “Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur” diyerek iktidara seslendi.

“Ocak Ayından Bu Yana Asgari Ücret 3 Bin 80 TL Eriyerek 3 Bin 800 TL Oldu”

Ocak ayında belirlenen asgari ücretin, bugüne kadar 3 bin 80 lira eriyerek 3 bin 800 liraya yükseldiğini belirten Özel, bu durumun asgari ücretlilerin geçimini zorlaştırdığını ifade etti. Özel ayrıca, CHP’li belediyelerin hayata geçirdiği Emekli Kart projesi ile emeklilere sağlanan destekleri de paylaştı ve asgari ücretin en az 25 bin lira olması gerektiğini dile getirdi.

“Zam Yaparsan Geçim Olur, Zam Yapmazsan Seçim Olur”

Özel, iktidara yönelik şu sözlerle çağrıda bulundu: “Dört yıl boyunca seçim olmayacak diye düşünüp herkesin hesaplarını buna göre yapmalarını istiyorlar. Ancak unutmasınlar ki, zam yapmazlarsa seçim olacak. 31 Mart’ta emeklilerin ve çalışanların yaşadığı sıkıntıları gördük. Bundan sonra emekliler, çalışanlar, çiftçiler ve esnaflar seslerini duyurursa karşılarında duracak hiçbir güç bulunmamaktadır. Eğer hak vermek istiyorlarsa, zam yapmak istiyorlarsa bu talepleri karşılamalılar. Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur.”

“Türkiye Bu Akşam 9’da Ayağa Kalksın”

Özel, konuşmasının devamında salondakilerin alkışları üzerine Türkiye’ye seslenerek, “Bu akşam saat 9’da Türkiye ayağa kalksın. Eğer emekli ve asgari ücretliye zam istiyorsanız, tarım ürünlerine fiyat istiyorsanız, bu akşam saat 9’da başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Zam isteyenler bizimle birlikte olsun. Hakkımızı alacağız. Zam olacak, geçim olacak ya da seçim olacak.” çağrısında bulundu.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir