CHP Lideri Özgür Özel Edirne Ziyareti ve Açıklamaları

HÜKÜMET ASGARİ ÜCRETE ZAM YAPMAYACAK

Hükümet, asgari ücrete zam yapmayacağını açıkladı. Ancak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu konuda ısrarını sürdürüyor. Edirne’de vatandaşlara seslenen Özel, asgari ücrete zam yapılması gerektiğini tekrarlayarak, “Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur.” şeklinde konuştu.

CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE’DE

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarete CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve birçok belediye başkanı da katıldı.

“YEREL SEÇİMLERİ 47 YIL SONRA BİRİNCİ PARTİ OLARAK TAMAMLADIK”

Özel, Edirne’deki seçim sonuçlarından memnuniyetini dile getirerek, “Önümüzdeki günlerde Edirne’de parti yönetiminde bir tasarrufta bulunacağız. O günden itibaren Edirne’de hep beraber genç başkanımıza, kadın başkanımıza, partimize sahip çıkacağız.” dedi. Ayrıca, “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk genel seçimleri geliyor. Başkanımın elinde bir anahtar var. O anahtar Edirne Belediyesi kapısının ya da kasasının ya da o anahtar Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarının anahtarı.” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİ MAAŞINI 1,5 ASGARİ ÜCRET YAPACAĞIZ”

Özel, iktidara gelmeleri halinde emekli maaşlarını artırarak emeklilere daha iyi bir yaşam vaat ettiklerini vurgulayarak, “Emekli maaşı bu AK Parti geldiğinde 1,5 asgari ücretti. Şimdi 10 bin TL alıyor. Geldiğimizde önce bir asgari ücret, sonra 1,5 asgari ücret yapacağız.” diye konuştu.

“ÇİFTÇİNİN, EMEKLİNİN, ASGARİ ÜCRETLİNİN YÜZÜ GÜLECEK”

Özel, gelecek dönemde çiftçilere, emeklilere ve asgari ücretlilere destek olacaklarını belirterek, “Çiftçinin de yüzü gülecek, emeklinin de gülecek, asgari ücretlinin de gülecek ama bunun olması için önce iktidar olmamız lazım.” şeklinde açıklama yaptı.

“HERKESE KUCAK AÇACAĞIZ”

Özel, partilerinin kucaklayıcı bir politika izleyeceğini vurgulayarak, “Herkesi sahipleneceğiz. Babalar evinden başka partiye gitmiş, perişan olmuş. Gelecek buraya, ona ‘Baş tacısın’ diyeceğiz. Herkese kucak açacağız.” dedi.

“EKONOMİNİN YÜZDE 80’İNİ BİZE TESLİM ETMELERİ BOŞUNA DEĞİL”

CHP’nin ekonomik politikalarına da değinen Özel, ekonominin yüzde 80’ini kendilerine teslim etmelerinin boşuna olmadığını belirterek, “Ekonominin yüzde 80’ini bize teslim etmeleri boşuna değil. Toplumun her kesimine yönelik desteklerimiz olacak. Çiftçinin, emeklinin, asgari ücretlinin yüzü gülecek.” şeklinde konuştu.

“ASGARİ ÜCRETE ZAMMI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ”

Asgari ücrete yapılması gereken zam konusunda kararlı olduklarını belirten Özel, “Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Batman’ın Değerli Kaymakamı Murat Mete’ye Veda Programı

Batman'ın değerli kaymakamı Murat Mete'ye veda programı düzenleniyor. Kaymakam Mete için düzenlenecek etkinlikle ilgili detaylar ve duygusal anlar bu içerikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir