Çeşme Belediyesi, Atatürk’ü Anma Programı Düzenledi

Çeşme Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’deki suikast girişiminden sonra Ilıca’ya gelişinin 98. yıl dönümü anısına özel bir program düzenledi. Program, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli’nin de katılımıyla gerçekleşti.

Program İki Gün Sürdü

“Ilıca’dan Ata’mıza Selam” adıyla düzenlenen program, 2 gün boyunca birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. İlk gün, yazar Mehmet Culum’un “Atatürk’ün Çeşme’ye Gelişi” konulu konuşması, konserler ve dans gösterileriyle dolu dolu geçti. İkinci gün ise atölye çalışmaları, canlandırmalar, konserler ve gösterilerle devam etti.

Çeşme Belediye Başkanı’ndan Konuşma

Programın sonunda kısa bir konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, “Bugün çok özel bir gün. Ata’mızın buralara ayak basmasının üzerinden 98 yıl geçti. Neredeyse bir asırı doldurmak üzereyiz. Böylesi özel bir günde siz kıymetli komşularımla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün İzleri Sergilendi

Program kapsamında, Hanri Benazus arşivinden ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ ziyaretçilere sunuldu. Ayrıca, Ilıca Atatürk Heykeli’nin önünde başlayan kortej yürüyüşü, bando eşliğinde sahil boyunca devam ederek Ilıca Taş İskele’de son buldu.

Çeşme Belediye Başkanı’ndan Vatandaşlara Mesaj

Çeşme Belediye Başkanı Denizli, konuşmasında şunları söyledi: “Bizler de o kurucu değerlerin ilelebet bekçisi olacağız. Bu nedenle Atatürk’e bağlılığı olan değerli Çeşme halkıyla birlikte bugünü kutlamaktan daha da büyük mutluluk duyuyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri

Saray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri hakkında detaylı bilgiler içeren içeriğimizden en güncel haberleri ve önemli detayları öğrenin. Hizmetlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir